تاریخچه شرکت ال جی

گروه ال جی در سال ۱۹۴۷ تاسیس گردید و امروزه با بیش از ۳۶ واحد تجاری متمایز مشغول به تولید کالا یا ارائه ی خدمات در زمینه های مواد شیمیایی، تلکام، سیستم های روشنایی، لوازم خانگی، انرژی خورشیدی، تهویه مطبوع و … می باشد. در سال ۲۰۱۰ شرکت ال جی رتبه ی ۶۷ را در بین ۵۰۰ شرکت برتر جهان از دید فورچون به دست آورد.  گروه ال جی در بیش از ۶۰ کشور جهان فعال است و با  استخدام ۷۵۰۰۰ نفر نقش مهمی در کارآفرینی و اقتصاد کشور های مختلف ایفا کرده است. ال جی طی ۱۷ سال اخیر در لیست برترین شرکت های جهان حضور داشته است که در آمد ۴۷ میلیارد دلاری و  دارایی ۳۱ میلیارد دلاری گویای ای امر می باشد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر در مجله ی فورچون مراجعه فرمایید:

http://fortune.com/global500/lg-electronics/

برند ال جی

ال جی برندیست که به هوش خود افتخار می کند. شعار “Life`s Good” و لوگوی آینده نگر ال جی نمایانگر همه چیز است. جهانی بودن، آینده، انرژی، انسان گرایی و فن آوری ستونهایی می باشند که شرکت ال جی بر آن بنا نهایده شده است. حروف بزرگ L و G که در یک دایره قرار دارند نمادی از انسانیت می باشند. این لوگو نشانه ایست از عزم ال جی بر شکل دهی روابط پایدار و ایجاد بالاترین حس رضایت مشتری.

برند ال جی LG

برند ال جی LG

حروف LG درون یک دایره ای سمبلی از جهان ، آینده، انسانیت و فن آوری می باشد. فلسفه ی ال جی LG بر پایه ی انسانیت شکل گرفته است. این لوگو همچنین بیانگر تلاش مستمر مجموعه برای حفظ رابطه ی نزدیک خود با مشتریانش در سراسر جهان است. لوگو متشکل از دو المان است: لوگوی LG با رنگ خاکستری و یک تصویری از چهره ی انسان توام با نوشته ی LG درون دایره ای قرمز بیانگر صمیمیت و همچنین نشان دهنده ی تاثیر قوی تعهد ال جی LG برای بهتر بودن است. بنابر این شکل و رنگ این لوگو هیچ وقت تغییر نخواهد کرد.

در حالت کلی دو نوع لوگوی ال جی  LG وجود دارد. لوگوی شرکت و لوگوی سه بعدی. لوگوی سه بعدی جدید میراث لوگوی شرکت را در بن مایه ی خود جای داده است و می تواند جایگاه سازی جدید ال جی LG را متعادل سازد. رنگ آمیزی لوگوی سه بعدی با قرمز و سایه هایی از آن به قوی شدن تاثیر بصری برند و ارتباط بهتر با ویژگی های برند کمک می کند.

http://www.lg.com/global/about-lg/brand-identity

 

فن آوری بدون داکت

در ایران تهویه مطبوع خانگی را با نام کولرگازی یا اسپلیت می شناسند. کولر گازی اصطلاحیست جهت بیان عملکرد خنک کننده ای که در سیکل تبرید تراکمی کار می کند. کلمه ی اسپلیت در زبان انگلیسی به معنی جدا شده و تقسیم شده است. از آنجا که دستگاه متشکل از دو بخش داخلی و خارجی است این اسم را برای آن انتخاب نموده اند. واحد داخلی دستگاه متشکل از اواپراتور، دمنده و فیلتر و بدنه ی دستگاه و واحد خارجی متشکل از کمپرسور، کندانسور به همراه فن کندانسور، شیر انبساط یا لوله مویین و … می باشد که این دو بخش به وسیله ی لوله های مسی بهم متصل می گردند. تهویه مطبوع خانگی می تواند به طرق مختلفی صورت پذیرد که از دیدگاه اجرایی یکی از دسته بندی ها اجرای روی کار و اجرای توی کار می باشد. در صورتی که اجرا توی کار به همراه کانال کشی و داکت کشی باشد می توان از سیستم های داکت اسپلیت استفاده نمود و جهت اجرای روی کار می توان از سیستم های اسپلیت دیواری یا ایستاده بهره برد. در صورتی که مجری و مالک پیش بینی های لازم را انجام داده باشند می توان در حین عملیات ساخت اقدام به لوله کشی مسی نمود که در نتیجه سرعت نصب دستگاهها به مراتب بالا می رود و عملیات اجرایی با کمترین صدمه به محیط داخل و نمای خارجی ساختمان پیش می رود. بزرگترین نگرانی در استفاده از سیستم های تهویه مطبوع خانگی میزان مصرف برق است که این مشکل را می توان با انتخاب دستگاههایی مجهز به فن آوری روز دنیا بر طرف نمود. فن آوری اینورتر به راحتی و با سرعت بسیار بالا جریان برق را از متناوب به مستقیم تغییر می دهد و پس از تنظیم لحظه ای فرکانس می تواند دوباره جریان را از مستقیم به متناوب تغییر دهد که با این روند کمک شایانی به کاهش مصرف برق و بهره وری انرژی می رساند.

mohammad cheraghi